Nowa rzeźba Noriakiego. Poznaniacy będą mogli ją wykorzystać do zrobienia zdjęcia

Na placu Bernardyńskim stanęła rzeźba poznańskiego artysty, Noriakiego. „Selfie Watcher” to praca, która wykorzystuje charakterystyczną postać „Pana Peryskopa”.

Prace związane z montażem rzeźby oficjalnie się już zakończyły i od piątku wszyscy poznaniacy i poznanianki mogą podziwiać sporych rozmiarów dzieło stojące na placu Bernardyńskim, w pobliżu ulicy Garbary. 

Rzeźba Noriakiego w Poznaniu

Z inicjatywą realizacji w tym miejscu rzeźby wyszła Rada Osiedla Stare Miasto, to z jej budżetu pochodzą też pieniądze na wykonanie i montaż dzieła. 

– Celem było ożywienie tej części placu, na której nie działają kupcy – wyjaśnił Jacek Maleszka, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji Rady Osiedla Stare Miasto. – Rzeźba dobrze wpisuje się w koncepcję zagospodarowania tego fragmentu przestrzeni, w oczekiwaniu na przyszłą rewitalizację – dodał.

Pan Peryskop (Watcher) to postać, która została stworzona przez poznańskiego artystę o pseudonimie Noriaki. Charakterystycznego czarnego „ludzika” z wielkim, peryskopowym okiem można znaleźć na wielu ulicach stolicy Wielkopolski. Pojawia się również w innych miastach w Polsce i na świecie. 

Zobacz też: Street-art w Poznaniu. Popularność murali, czyli dzieła Kawu, Noriakiego i SomeArt

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl