Nietypowy pomysł na wakacje od znanych zakładów. „Zamów tzw. fabrykę na wynos”

Volkswagen Poznań organizuje wakacyjne zwiedzanie swoich fabryk oraz wprowadza nowy projekt „Fabryka na wynos”. Wyjaśniamy, na czym to polega.

W ciągu ostatniego roku ponad 21 tysięcy osób odwiedziło fabryki Volkswagen Poznań. Z okazji 30-lecia działalności, firma postanowiła kontynuować zwiedzanie także w wakacje. W zakładach w Poznaniu i Wrześni można skorzystać m.in. z symulatora spawania w technologii VR.

Jedną z głównych nowości jest projekt „Fabryka na wynos”. Skierowany jest do dzieci do 10. roku życia. To darmowa inicjatywa edukacyjna, podczas której pracownicy Volkswagen Poznań przyjeżdżają do:

  • przedszkoli,
  • klubów malucha,
  • półkolonii
  • szpitali.

Dzieci mają okazję zobaczyć, jak działa fabryka samochodów, poznać różnorodne narzędzia i maszyny oraz założyć specjalne stroje, które pozwalają im wczuć się w rolę pracowników. Zapisy odbywają się tylko telefonicznie pod nr 883 398 479.

Atrakcje w zakładach

W lipcu trwa przerwa produkcyjna, ale od sierpnia znowu będzie można zwiedzać zakłady Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni. Zwiedzający będą mogli zobaczyć technologie w akcji – od robotów współpracujących z ludźmi, po proces montażu modeli Caddy i Crafter. W Białężycach pod Wrześnią można dodatkowo poznać historię produkcji VW Craftera oraz dowiedzieć się o ekologicznych inicjatywach zakładu, takich jak pasieki pszczele i farmy fotowoltaiczne.

Zwiedzanie fabryk Volkswagen Poznań jest dostępne dla wszystkich powyżej 10. roku życia, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych. Wycieczki trwają około 2 godzin i są całkowicie bezpłatne. Rezerwacji można dokonać online na stronie Volkswagen Poznań.

Czytaj też: Pociągiem z Poznania do Paryża. Tak prezentują się ceny

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl