Nie żyje Mariusz Walter

Nie żyje Mariusz Walter, współtwórca TVN. Miał 85 lat.

Mariusz Walter był prezesem TVN, współzałożycielem i współwłaścicielem grupy ITI. Karierę zawodową zaczynał w Radiu Katowice, ośrodku Telewizji Polskiej w Katowicach, później przeniósł się do centrali TVP w Warszawy. W latach 1963-1982 Mariusz Walter pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako szef widowisk publicystycznych i form dokumentalnych TVP2.

Razem z Janem Wejchertem założył TVN. Do 2001 roku Mariusz Walter był prezesem stacji, w zarządzie ITI (właściciela TVN) zasiadał aż do 2012 roku, do czasu sprzedaży portalu Onet koncernowi Ringer Axel Springer.

„Patronował karierom wielu artystów, gwiazd i osobowości telewizyjnych. Dowodzenie stacją i koncernem medialnym przynosiło mu ogromną dumę i satysfakcję, a jego wybitne zasługi na polu działalności telewizyjnej, kultury, życia publicznego i gospodarki były doceniane. W 2001 roku został odznaczony kawalerem Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski” – napisała w oficjalnym komunikacie Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl