NEXT FEST 2024. Znamy pierwsze gwiazdy

Po sukcesie pierwszej edycji NEXT FEST Music Showcase & Conference organizatorzy zapraszają do zapoznania się z pierwszymi nazwiskami artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej imprezie muzycznej. Karnety już dostępne w przedsprzedaży na www.eventim.pl. Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu.

Pierwsze ogłoszenie line-upu NEXT FEST 2024 to prawdziwa gratka dla miłośników różnorodności muzycznej.

Bracia Kacperczyk, Łona x Konieczny x Krupa, czy Lordofon to tylko niektóre z wielkich nazwisk, które zaprezentują swoje zdolności na scenie w kwietniu. Zaprezentuje się też projekt Karaś/Rogucki z albumem „Atlas Iskier” oraz powróci Fismoll z płytą „Pomiędzy”.

Największe gwiazdy

Bracia Kacperczyk to jedno z najciekawszych zjawisk w polskiej muzyce ostatnich lat. Maciej i Paweł Kacperczykowie wnieśli do rodzimego hip-hopu niezwykle szczerą i zgrabną poetykę osadzoną w doświadczeniach współczesnych nastolatków. Każdy z trzech wydanych przez SBM Label albumów był znakomicie przyjęty. Podobnie jak utwór „Jakbym zjadł mentosy i popił je colą”, który rozbudził viralowo Internet.

Łona x Konieczny x Krupa stworzyli coś bardzo w stylu kultowego szczecińskiego rapera, jednocześnie świeżego, obfitującego w ciekawe rozwiązania brzmieniowe. Za nimi stoją Konieczny i Krupa, członkowie składu Siema Ziemia. Łona dorzuca do tego interesujące obserwacje i celne puenty.

Przeczytaj nasz wywiad z Łoną:

Nowe kierunki w polskiej muzyce

Wśród debiutantów na scenie NEXT FEST 2024 znajdziemy młode i obiecujące talenty, takie jak Kari Sál, Sarza James czy Lotta. Młodzi artyści zaprezentują podejście do muzyki, łączące różnorodne inspiracje i style.

Bilety na NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 są już dostępne w przedsprzedaży na www.eventim.pl. Cena karnetów zaczyna się od 169 zł. Liczba miejsc w danej puli jest ograniczona.

Czytaj też: Pierwszy koncert wyprzedał się w kilka minut. Podsiadło zagra po raz drugi w Poznaniu

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl