Nauczyciele protestują do piątku. Później zawieszają strajk

– Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku — poinformował szef ZNP Sławomir Broniarz. Jak powiedział, przewodniczący ZNP strajk nauczycieli będzie trwał do piątku.

Wchodzimy w nowy etap, który będzie trudniejszy, ale który pokaże nowe oblicze naszego protestu. Ani dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością – powiedział na konferencji prasowej prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

To oznacza, że od soboty nauczyciele przerywają strajk. Czy tak będzie też w Poznaniu? Cytowany przez portal radiopoznan.fm Jacek Leśny wiceszef poznański oddział związku powiedział:

– jeżeli prezydium zarządu głównego uznało, że zawiesza strajk z określoną datą, no to jako związek i jego jednostki oddolne — dostosujemy się do tego. Taką też przekażemy informację komitetom strajkowym, które reprezentowały nas w sporze zbiorowym z pracodawcą.

Jak czytamy na portalu radiopoznan.fm — przed ogłoszeniem decyzji ZNP, dzisiaj rano w siedzibie tego związku spotkali się przedstawiciele 40 szkół z Poznania i okolic. Reprezentanci komitetów strajkowych zadeklarowali, że będą strajkować dalej. Strajkują nie tylko nauczyciele związani z ZNP, ale również z Solidarnością czy nienależący do żadnych związków zawodowych.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl