Pies policyjny wywęszył sprawców kradzieży

Kilka godzin po zgłoszeniu włamania do budynku gospodarczego na terenie gminy Kościelec, policjanci z Koła zatrzymali sprawców podejrzanych o dokonanie tego czynu. W ich ujęciu pomógł policyjny pies Goran z kolskiej komendy Policji.

Pokrzywdzony poinformował, że włamywacze weszli przez okno do garażu i zabrali z niego piłę spalinową oraz przewody miedziane. Właściciel posesji straty oszacował na kwotę około 2500 złotych.

Zdecydowano  o zaangażowaniu psa tropiącego. Ta decyzja okazała się trafna, gdyż policyjny czworonóg służący na co dzień w kolskiej komendzie policji, szybko podjął trop. Znalazł ślady i zaprowadził policjantów do domu wielorodzinnego, a następnie prosto pod drzwi mieszkania, w którym przebywali złodzieje – relacjonuje policja

Okazali się nimi trzej mężczyźni i kobieta w wieku od 25 do 45 lat. Zaskoczeni wizytą policjantów szybko przyznali, że potrzebowali pieniędzy na alkohol. Doskonale wiedzieli, że na sąsiedzkiej posesji znajdują się przewody elektryczne, które można w łatwy sposób spieniężyć, więc kilkakrotnie weszli przez okno do budynku gospodarczego, z którego wynieśli upatrzone przedmioty. Skradziony towar natychmiast sprzedali w pobliskich skupach złomu.

Wszystkim czworgu przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Najmłodszy z nich – 25-latek został zatrzymany, gdyż jak się okazało był poszukiwany do odbycia 2-letniej kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl