Napięty kalendarz Lecha. Tylu meczów w 11 dni nie rozgrywał dawno

Trwa przerwa na mecze reprezentacyjne. Ci ligowcy, którzy nie pojechali na zgrupowania swoich kadr narodowych, trenują w klubach. Mają co robić także piłkarze Lecha. Po przewie reprezentacyjnej czeka ich prawdziwy maraton piłkarski.

Piłkarze po przerwie na mecze reprezentacyjne, swój piłkarski maraton rozpoczną 21 października. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej podejmą ostatnią drużynę tabeli ŁKS Łódź. 3 dni później, także na Enea Stadionie, rozegrają zaległy mecz z Jagiellonią Białystok. Mecz w pierwotnym terminie miał odbyć się 13 sierpnia, ale na wniosek władz Lecha został przełożony. Kolejorz walczył wtedy o fazę grupową Ligii Konferencji Europy. To spotkanie może nie być łatwe. Białostoczanie od czterech ostatnich spotkań nie przegrali meczu, co więcej pokonali u siebie 2:0 Legię Warszawa.

Kolejny mecz Kolejorz zagra 28 października. Tym razem czeka go wyjazd do Krakowa na spotkanie z Cracovią. Po następnych 3 dniach Lech wybiera się do Bydgoszczy na mecz pucharowy. W 1/16 finału Puchary Polski zmierzy się z trzecioligową Zawiszą Bydgoszcz.

Lech Poznań po 10 spotkaniach z dorobkiem 20 punktów jest na 5 miejscu tabeli PKO BP Ekstraklasy.

czytaj także: Wyróżnienie dla Lecha Poznań. Trzech zawodników w jedenastce kolejki

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl