Napaść po meczu V ligi. Dwóch pseudokibiców już zatrzymanych

Po zakończeniu meczu Naszej Dyskobolii ze Spartą Szamotuły, miejscowi chuligani zaatakowali rodziny i bliskich drużyny gości. Całe zdarzenie zostało uchwycone na nagraniu wideo. Policjantom dzięki zapisom z kamer monitoringu, udało się już zatrzymać dwie osoby.

W sobotę, 16 marca, w Grodzisku Wielkopolskim odbył się mecz Naszej Dyskobolii przeciwko Sparcie Szamotuły, otwierający wiosenną rundę V ligi. Gospodarze triumfowali 4:2. Jednak w doliczonym czasie spotkania grupa miejscowych pseudokibiców Dyskoboli zaatakowała rodziny z dziećmi oraz partnerki zawodników drużyny przeciwnej. Całe zajście zostało zarejestrowane na nagraniu wideo.

Jak poinformował Andrzej Borowiak rzecznik prasowy wielkopolskich policjantów, do tej pory nikt z pokrzywdzonych nie zgłosił sprawy stróżom prawa. Policjanci jednak po doniesieniach medialnych sama zainteresowała się sprawą.

– Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego zabezpieczyli nagranie z monitoringu i robią swoją ustalenia, żeby sprawców tej sytuacji zidentyfikować. Najświeższa informacja jest taka, że dwie osoby są już zatrzymane. Jednak została zatrzymana w niedzielę druga w poniedziałek rano – informuje Andrzej Borowiak.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak przedstawiciele klubu Sparta Szamotuły opisali całą sytuację w mediach społecznościowych. Zarząd klubu Nasza Dyskobolia także wydał oświadczenie w tej sprawie

– Zdając sobie sprawę z tego, że samo słowo „przepraszam” nie jest współmierne do oczekiwań osób postronnych, a zwłaszcza poszkodowanych jutro wystosujemy oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Temat nie zostanie w żaden sposób zamieciony pod dywan – poinformował na FB zarząd Naszej Dyskobolii.

czytaj także: Pseudokibice zaatakowali rodziny z dziećmi. Skandal podczas meczu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl