Wielkopolska

Pseudokibice zaatakowali rodziny z dziećmi. Skandal podczas meczu [video]

Po zakończeniu meczu Naszej Dyskobolii ze Spartą Szamotuły, miejscowi chuligani zaatakowali rodziny i bliskich drużyny gości. Całe zdarzenie zostało uchwycone na nagraniu wideo.

Mecz Naszej Dyskobolii ze Spartą Szamotuły

W sobotę, 16 marca, w Grodzisku Wielkopolskim odbył się mecz Naszej Dyskobolii przeciwko Sparcie Szamotuły, otwierający wiosenną rundę V ligi. Gospodarze triumfowali 4:2. Jednak w doliczonym czasie spotkania grupa miejscowych pseudokibiców Dyskoboli zaatakowała rodziny z dziećmi oraz partnerki zawodników drużyny przeciwnej. Całe zajście zostało zarejestrowane na nagraniu wideo.

PORAŻKA Z V-CE LIDEREM NA START WIOSNY I SKANDAL W GRODZISKU ❗️❗️Ulegamy w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej. W Grodzisku mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Denis Maćkowiak. Niestety na temat sportowy to by było na tyle. Do prawdziwego skandalu doszło w doliczonym czasie gry drugiej połowy spotkania. Grupa miejscowych PSEUDOKIBICÓW Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski zaatakowała naszych kibiców. Zaznaczamy, że nie było żadnej zorganizowanej grupy kibicowskiej z Szamotuł. Głównym celem pseudokibiców były rodziny z dziećmi oraz partnerki naszych zawodników. Jesteśmy zbulwersowani tym co się wydarzyło. Na nagraniu wideo z incydentu widać jednoznacznie jak agresywni kibice Grodziska rzucają się na rodziny z dziećmi i bliskich naszych zawodników, którzy jak zawsze wspierają nas na każdym meczu. Mamy nadzieję, że ten post wywoła oburzenie w całym piłkarskim środowisku.Tego rodzaju zachowania są absolutnie niedopuszczalne i zasługują na stanowcze potępienie. Sport powinien być miejscem wspólnej pasji i rywalizacji, a nie przemocy i agresji. Mamy nadzieję, że odpowiednie służby podejmą działania w celu ukarania winnych oraz incydent ten będzie przestrogą dla innych, którzy mogliby myśleć o podobnych zachowaniu. Czekamy również na oświadczenie klubu z Grodziska.Poszkodowanych kibiców prosimy o kontakt z naszym klubem. Prosimy również o kontakt pobitą dziewczynę, która na załączonym wideo straciła szalik naszego klubu. Jako Klub staniemy na wysokości zadania, aby zrekompensować Wam tę okrutną sytuację.#skandal #modanasparte #RazemDoCelu #sparta #spartanie #football #match #Vliga

Opublikowany przez Sparta Szamotuły Sobota, 16 marca 2024
-Jesteśmy zbulwersowani tym co się wydarzyło. Na nagraniu wideo z incydentu widać jednoznacznie jak agresywni kibice Grodziska rzucają się na rodziny z dziećmi i bliskich naszych zawodników, którzy jak zawsze wspierają nas na każdym meczu- napisali na oficjalnej na stronie na Facebooku przedstawiciele Sparty Szamotuły.

Zarząd klubu Nasza Dyskobolia zabrał głos w tej sprawie

Zarząd klubu Nasza Dyskobolia postanowił również zabrać głos w sprawie incydentu. Zapewnił, że wkrótce wyda oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

-Zdając sobie sprawę z tego, że samo słowo „przepraszam” nie jest współmierne do oczekiwań osób postronnych, a zwłaszcza poszkodowanych jutro wystosujemy oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Temat nie zostanie w żaden sposób zamieciony pod dywan – poinformował na FB zarząd Naszej Dyskobolii.

Czytaj także: Pijani kierowcy tracą kolejne auta

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl