Największe wydarzenie jeździeckie w Polsce. Cavaliada od czwartku w Poznaniu

W dniach od 7 do 10 grudnia Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w krainę koni, widowiskowych pokazów i sportowych emocji. To czas na Cavaliady. Program zachwyci zarówno pasjonatów jeździectwa, jak i tych, którzy chcą spędzić nietuzinkowy weekend z rodziną.

Cavaliada w Poznaniu to wydarzenie, które łączy w sobie prawie wszystkie konkurencje jeździeckie. To nie tylko zwykłe zawody, lecz prawdziwe widowisko dla miłośników koni i sportu. Nawet jeśli konie nie są częścią czyjegoś życia, to atmosfera imprezy, widowiskowe pokazy i adrenalina płynąca z trybun to coś, co z pewnością przypadnie do gustu każdemu uczestnikowi.

Z tego względu organizatorzy pomyśleli również o rodzinach z dziećmi, wprowadzając bilety Expo & Family. Za cenę 25 zł (bilet ulgowy) i 35 zł (bilet normalny) można cieszyć się dostępem do wielu atrakcji, w tym konkursów skoków przez przeszkody, pokazów ujeżdżenia i Working Equitation. Nie zabraknie także okazji do bliższego zapoznania się z końmi w Pawilonie Polskiej Hodowli. Poza sportowymi emocjami odbywać się będą też największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Od sprzętu po pasze, odzież i obuwie jeździeckie – każdy znajdzie coś dla siebie. Moda jeździecka wkroczyła do codziennego życia, a na targach prezentowane są najnowsze kolekcje od renomowanych marek.

4 dni jeździectwa

Strefa Expo z kolei to miejsce, gdzie odbywać się będą różne atrakcje. Spotkania z zawodnikami i influencerami jeździeckimi, wykłady, szkolenia i pokazy mody jeździeckiej to elementy dodające wydarzeniu jeszcze większego uroku. Dla najmłodszych przygotowano arenę Hobby Horse, gdzie rozegranych zostanie 14 konkursów, a liczba zgłoszonych zawodników sięga nawet 300 osób w wieku od 3 lat.

Nie zabraknie także konkursów specjalnych, takich jak Speed & Music czy konkurs Barier. Dla najmłodszych przewidziano wydarzenie Cavaliada Future, podczas którego dzieci na kucykach pokonują urocze przeszkody. Sztafeta dla dzieci i dorosłych to kolejna atrakcja, w której drużyny pokonują tor przeszkód, a dorosły zawodnik stawia czoła trasie w Defenderze.

Arena główna zawodów Cavaliada Poznań 2023.

Opublikowany przez wpoznaniu.pl Środa, 6 grudnia 2023

Impreza na MTP to nie tylko impreza dla widzów, ale także miejsce prestiżowych zawodów jeździeckich. Skoki przez przeszkody, powożenie, ujeżdżenie, a także Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego – to tylko niektóre z konkurencji. Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody to kwalifikacje do Pucharu Świata, co świadczy o ich wyjątkowym poziomie.

Cavaliada mieści się w aż 8 pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Sercem wydarzenia jest Pawilon 5,  gdzie znajduje się najważniejsza Arena wydarzenia. Pokazy odbywają się też w Pawilonie 7A.

Bilety na wydarzenie w Poznaniu są ciągle w sprzedaży. Ich ceny zależą od dnia zawodów. Najtańsze wejściówki są na czwartek (7 grudnia) i kosztują 109 zł, piątek (199 zł), sobota (269 zł) i niedziela (159 zł).

Cavaliada to wydarzenie, które odbywa się w grudniu od 1995 roku. Wyjątkiem był 2008 rok, wówczas na terenach targowych odbywała się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Jeźdźców przeniesiono z tradycyjnego grudniowego terminu na luty następnego roku.Więcej informacji na oficjalnej stronie.

Czytaj też: Rozbiórka Galerii Malta. Wiadomo, kiedy działalność zakończy ostatni lokal

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl