Największa wigilia dla samotnych i bezdomnych


Ponad 1300 osób zasiadło do stołów podczas wigilii dla potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Jak co roku spotkanie wigilijne na Międzynarodowych Targach Poznańskich zorganizował Caritas.

Biedni i samotni zostali zaproszeni do hali numer dwa na poznańskich targach. Przygotowano dla nich miedzy innymi 600 litrów barszczu, 400 kg karpia i 450 kg ziemniaków.

Patrząc z perspektywy moich czterech lat uczestnictwa jako dyrektor podczas tego wydarzenia na targach, widzę, że są tam też obecni coraz częściej ludzie starsi. Jest bardzo duża liczba seniorów i jest też spora liczna rodzin, są też dzieci, młodzież – mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej Ks. Marcin Janecki

W spotkaniu wziął udział metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nad przygotowaniem tej szczególnej wieczerzy od kilku dni pracowali między innymi uczniowie z XI LO. Wolontariusze rozstawiali stoły, dekorowali je. Oni też podczas samej wigilii pomagali roznosić jedzenie.

Początki Wigilii Caritas w Poznaniu sięgają 2003 roku, kiedy to siostry Albertynki razem z XI LO zorganizowały spotkanie dla osób korzystających na co dzień z prowadzonej przez nie Jadłodajni Caritas. Od 2009 roku spotkanie odbywa się na Targach Poznańskich.

Tradycyjnie Wigilię o godz. 17.30 w swojej siedzibie przy ul. s. Wincentego 6/9 w Poznaniu organizuje też Fundacja Barka.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl