Najlepsi wioślarze w Poznaniu

Ponad 1000 zawodniczek i zawodników weźmie udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Świata Wioślarskiej Młodzieży, które odbędą się w Poznaniu za niecałe dwa tygodnie. Sportowcy popłyną torem regatowym na jeziorze Maltańskim.

Lista zgłoszeń zostanie zamknięta dopiero za trzy dni, jednak już teraz swoją obecność zadeklarowali zawodnicy z 54 krajów całego świata. Pierwsi wioślarze przybędą do stolicy Wielkopolski w najbliższą sobotę – jest to młodzież z Nowej Zelandii, a także z Chin.

Polskę będą reprezentować m.in. zawodnicy z poznańskiego Klubu Wioślarskiego 04. Jednymi z faworytów są Mateusz Świętek (KW 04 Poznań, młodzieżowy stypendysta sportowy Miasta Poznania) oraz Fabian Barański (WTW Włocławek), którzy popłyną w dwójce podwójnej. Wśród polskiej kadry trwają ostatnie przygotowania w Wałczu i jednocześnie ostatnia selekcja – w mistrzostwach wystartuje pięć lub sześć osad. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona po 15 lipca. Otwarcie mistrzostw nastąpi 24 lipca we wtorek o godz. 19:30, wyścigi rozpoczną się dzień później od godz. 15:00 i potrwają aż do niedzieli.

Na kibiców czeka wiele atrakcji. Oprócz festiwalu foodtracków, w finałowy weekend osoby znajdujące się na trybunach skosztują „śniadania mistrzów” – poczęstunku przygotowanego specjalnie dla nich. Dodatkową nowością jest możliwość zwiedzania miasta z wirtualną maskotką mistrzostw – poznańskim koziołkiem. Specjalnie na tę okazję został stworzony filtr w aplikacji Snapchat, dzięki któremu każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z maskotką i wziąć udział w konkursie.

By umożliwić dojazd do toru regatowego, na czas zawodów uruchomiona zostanie darmowa linia tramwajowa jadąca z przystanku Rondo Kaponiera, którą co 30 min między godziną 9:00 a 17:00 każdy kibic bez problemu dotrze nad jezioro Maltańskie.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl