Najbardziej „rogalowe” miejsce w Poznaniu świętuje okrągłe urodziny

W tym roku Rogalowe Muzeum świętuje okrągłe, dziesiąte urodziny. Z tej okazji, jedna z największych atrakcji stolicy Wielkopolski, zorganizowała wystawę w centrum miasta.

Rogalowe Muzeum przy ul. Stary Rynek 42 działa już od dekady. Jest atrakcją nie tylko dla turystów ale również dla poznaniaków, którzy chcą odkryć tajemnicę powstawania rogali świętomarcińskich. Mieści się w jednym z budynków, który przetrwał II wojnę światową. W 2021 Rogalowe Muzeum zostało docenione i otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Z okazji urodzin Muzeum przygotowało specjalną wystawę, którą może obejrzeć każdy spacerujący w okolicach Starego Rynku.

– Wiaruchna! Zapraszamy Was na plac Kolegiacki na wystawę zdjęć. Z okazji 10-lecia Rogalowego Muzeum. Będziecie mogli się z niej dowiedzić jakie są etapy przygotowania rogali i jakie atrakcje czekają Was w muzeum – informują pracownicy Rogalowego Muzeum.

fot. Łukasz Gdak

Na wystawie zobaczymy m.in. stare ogłoszenia prasowe i zdjęcia, które do Rogalowego Muzeum nadesłali goście. Wystawę można oglądać do 14 sierpnia.

– Szczególnie polecam zwrócić uwagę na historyczne reklamy i artykuły z dawnej prasy poświęcone rogalom świętomarcińskim. Pod koniec wakacji zaprosimy poznanianki i poznaniaków oraz oczywiście turystów i turystki na festyn z licznymi rogalowymi atrakcjami – mówi Szymon Walter, jeden z pomysłodawców i współwłaścicieli Rogalowego Muzeum Poznania.

fot. Rogalowe Muzeum Poznania Facebook

Czytaj także: Jest rzadszy i bardziej skryty ale i tak nałożyli pisklętom obrączki | wpoznaniu.pl

źródło: (www.poznan.pl), Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl