Alkoholowy złodziej zatrzymany

Policja zatrzymała 35-latka, który okradał poznańskie sklepy z alkoholu. Mężczyzna wyniósł trunki warte niemal 6 tysięcy złotych.

Sklepy z alkoholem Poznań

Przez dłuższy czas z poznańskich sklepów w północnej części miasta, ktoś regularnie kradł alkohol. Bezradni właściciele sprawę zgłosili policji. Stróże prawa wnikliwie przejrzeli sklepowe zapisy z kamer monitoringu i namierzyli złodzieja.

Okazał się nim 35-latek, który wcześniej znany był policjantom z innych przestępstw. Łupem mężczyzny padł głównie alkohol. Właściciele sklepów oszacowali straty na około 6 tysięcy złotych.

– Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany wchodził do różnych sklepów, a następnie upatrzony towar skrupulatnie chował i nie płacąc za te przedmioty wychodził ze sklepu- poinformował Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych, policjanci zatrzymali zaskoczonego 35-latka w jego domu. Złodziej trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania postawiono mu zarzuty min. kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzieże grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także: Pies zmarł z przegrzania. Właściciel był pijany

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl