Nagrody dla najlepszych biegaczy Wielkopolski

11 tysięcy osób wzięło udział w jedenastej edycję Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. 144 osoby ukończyło GPW, zaliczając minimum 7 biegów.

XI edycja Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie rozpoczęła się 20 marca i trwała do 6 listopada tego roku. Do cyklu GPW zaliczonych zostało w tym roku 13 biegów półmaratońskich, organizowanych na terenie całej Wielkopolski. Pierwszą imprezą biegową GPW był VIII Ostrowski ICE MAT Półmaraton, kolejnym był 14. PKO Poznań Półmaraton, a tegoroczną edycję biegów zakończył XVI Międzynarodowy Kościański Półmaraton.

Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie w 2022 r. ukończyły 144 osoby, w tym 28 kobiet oraz 116 mężczyzn (warunkiem sklasyfikowania było ukończenie minimum 7 biegów, a do klasyfikacji liczono 7 najlepszych czasów ze wszystkich 13 biegów). Z kolei we wszystkich biegach zaliczanych do GPW uczestniczyło 10 929 osób (w 2019 r. uczestniczyło 16 255 osób).

Potrzeba ogromnej pasji i konsekwencji, aby uczestniczyć z zaangażowaniem w tak wielu imprezach biegowych. Tych trzynaście wydarzeń, to istotna w krajobrazie wielkopolskiego sportu sprawa – mówił podczas gali Marszałek Marek Woźniak.

Już dziś wiadomo, że w naszym regionie pojawią się nowe imprezy sportowe dla biegaczy w okolicach przełomu roku.

Będą to biegi związane z Powstaniem Wielkopolskim. Zostaną zorganizowane w czterech miejscach naszego regionu, aby każdy miał do nich łatwiejszy dostęp. Chcemy w ten sposób połączyć pamięć o naszych bohaterskich przodkach z uprawianiem sportu – powiedział Marek Woźniak.

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom cyklu GPW w Półmaratonie w kategorii OPEN zostały wręczone puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzono też najlepsze „trójki” w poszczególnych kategoriach wiekowych: K/M18, K/M30, K/M40, K/M50, K/M60, K70+/M70, M80+. Dodatkowo w tym roku, po raz pierwszy, wręczono złote korony półmaratonu zawodnikom, którzy pokonali aż 90 półmaratonów.