Wyjątkowe zawody w Poznaniu. Biegacze ścigali się po schodach

W Poznaniu odbył się nietypowy bieg. Tym razem zawodnicy nie zablokowali ulic i nie spowodowali korków. Ścigali się po 372 stopniach najwyższego budynku w mieście – Collegium Altum.

Bieg na „setkę”

Niedzielne zawody to już szósta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 250 osób. Biegacze o godzinie 10:00 rozpoczęli zmagania. Z parteru na 17. piętro czekały ich do pokonania 372 stopnie. 18-piętrowy wieżowiec mierzy 103,5 m, więc był to w pewnym sensie bieg na „setkę”.

Kategorie biegu

Dotychczasowy rekord wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r.  Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Bieg po schodach Collegium Altum stał się już tradycją Uniwersytetu Ekonomicznego i ma nawet rangę mistrzowską. W ramach zawodów odbywają się po raz szósty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Także policjanci i strażacy rywalizują o Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych.

Kto może wziąć udział?

W zawodach może wziąć udział każda osoba, która skończyła 18 lat, ale w kategoriach akademickich mogą biec jedynie osoby legitymujące się ważną legitymacją studencką. Bieg rozgrywa się w dwóch etapach: eliminacjach, a także osobno finale kobiet i finale mężczyzn. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl