Na to właśnie czekaliśmy. W Poznaniu odbędzie się jedna z większych imprez sportowych na świecie

W piątek 24 maja nad jeziorem Malta w Poznaniu rozpocznie się emocjonująca walka o Puchar Świata w sprincie kajakowym. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń regatowych na świecie. Podczas niego kibice będą mogli bezpłatnie podziwiać zmagania czołowych zawodników z całego globu.

Jezioro Malta Poznań

W piątek, 24 maja, już od godz. 7.30 rozpocznie się drugi w tym sezonie Puchar Świata w sprincie kajakowym. To prestiżowe wydarzenie odbędzie się na malowniczym jeziorze Malta w centrum Poznania. Do rywalizacji staną najlepsi kajakarze i kanadyjkarze z 37 federacji, reprezentujący Międzynarodową Federację Kajakową (ICF).

fot. Miasto Poznań

Polacy mają szansę na wygraną

Polscy kajakarze stoją przed szansą na osiągnięcie sukcesu w tegorocznym Pucharze Świata. W minionym sezonie reprezentacja Polski błyskotliwie zaprezentowała się na międzynarodowej scenie, zdobywając aż dwanaście medali, w tym 6 złotych.

– Niezmiennie wysoki poziom prezentują „Atomówki” trenera Tomasza Kryka. Dodatkowo w czołówce osad na pierwszym Pucharze Świata w Szeged uplasowali się także m.in. kajakarze, którzy sięgnęli po srebrne medale za sprawą Jakuba Stepuna i Sławomira Witczaka – poinformowało miasto Poznań.

fot. Miasto Poznań

Zawody potrwają trzy dni. Program wydarzenia jest ciągle aktualizowany. Najnowsze wersje można znaleźć na stronie organizatora [TUTAJ].

Czytaj także: Muzeum Narodowe w Poznaniu z prestiżową nagrodą. Ochronili dzieła przed zniszczeniem

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl