Wielkopolska

Skradziono w Niemczech, odnaleziono w Polsce. Poznańska policja zatrzymała 3 paserów

Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o paserstwo samochodów. W trakcie przeszukania ich domu, funkcjonariusze natrafili także na kilka urządzeń używanych do kradzieży pojazdów. Możliwe, że to ich niejedyne przestępstwo. Dochodzenie trwa.

Policja Poznań

W Niemczech doszło do kradzieży samochodu o wartości aż 60 tysięcy złotych. Poszkodowany natychmiast zawiadomił policję. Mimo że niemieccy funkcjonariusze zbierali materiały dowodowe, nikt nie spodziewał się, że to właśnie policjanci z Poznania wpadną na trop prowadzący do trzech podejrzanych. Dzięki ich determinacji udało się odzyskać skradzione auto.

– Podczas przeszukań miejsc zamieszkania oraz pojazdu, którym posługiwali się podejrzani, policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do kradzieży pojazdów, a także gotówkę w kwocie 10 tys zł. – poinformował Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.

fot. Wielkopolska Policja

Mężczyźni, którzy zostali zatrzymani, usłyszeli zarzut paserstwa, za który grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza też, że mogą dostać kolejne zarzuty. Śledztwo trwa. Sytuacja jest rozwojowa.

Czytaj także: Ciężarówka wpadła do rzeki

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl