Na Winogradach powstaje nowa droga rowerowa. ,,To dopiero początek wielkiej inwestycji”

Na poznańskich Winogradach rozpoczęła się budowa nowej drogi rowerowej wzdłuż torów Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Jak się okazuje to dopiero początek wielkich zmian, które mają ułatwić rowerzystom podróże do centrum.

Drogi rowerowe Poznań

Nową trasę zaplanowano między przystankiem PST Słowiańska a parkiem im. Adama Wodziczki, wzdłuż zachodniej strony ul. Księcia Mieszka I.

– To inwestycja, o którą od dawna zabiegaliśmy. Droga ta to dopiero początek wielkiej inwestycji. Mam nadzieję, że jak najszybciej za tą pierwszą pracą pójdą kolejne projekty. Dzięki nim mieszkańcy Piątkowa i Winograd będą mogli szybko i bezpiecznie dojechać do centrum miasta – z entuzjazmem powiedział Karol Raniszewski, wiceprezes Rowerowego Poznania.

Warto podkreślić, że wykonawca tego projektu nie tylko zadba o odpowiednie oświetlenie, lecz także położy nowy chodnik.

fot. Zarząd Transportu Drogowego.

Utrudnienia dla kierowców

Z powodu prac drogowych na odcinku ulicy Mieszka I pomiędzy ulicą Słowiańską a PST prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. To w trosce o bezpieczeństwo. Pobocze między ulicą Mieszka I a trasą PST będzie całkowicie niedostępne. Uniemożliwi przejście wydeptanymi ścieżkami.

– Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie – apeluje Zarząd Transportu Drogowego.

Czytaj także: By pieszym było wygodniej. Niebawem ruszy remont na Jeżycach

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl