Na łyżwy latem? Popularna Chwiałka wraca po wakacjach

Od poniedziałku 18 września rusza po przerwie technologicznej pływalnia kryta na Chwiałce. Jak co roku w drugiej połowie września będzie można także pojeździć na łyżwach na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka.

Pływalnia Miejska Chwiałka z nowym systemem rozliczania czasu na basenie

Od poniedziałku 18 września rusza po przerwie technologicznej pływalnia kryta na Chwiałce. Nowością jest zmiana sposobu rozliczania czasu pobytu na basenie. Nie będzie już 45-minutowych tercji. To oznacza, że wejście na basen będzie możliwe o dowolnej godzinie, o ile w harmonogramie pływalni będą dostępne tory „dla publiczności”. Cennik pływali będzie tak sam, jak na innych miejskich basenach.

Na łyżwy jeszcze latem

Jak co roku w drugiej połowie września otwiera się także lodowisko Chwiałka. W dni powszednie na tafli można się ślizgać w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych, a w weekendy w dostępnych „okienkach” pomiędzy meczami, zawodami i treningami.

– Ważne przed wizytą na lodowisku jest sprawdzenie harmonogramu. Cennik obiektu nie ulega zmianie. Podstawowe ceny to 13 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny) za 45-minutową tercję. Pełny cennik dostępny jest na stronie internetowej lodowiska – informuje Filip Borowiak rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Na lodowisku działa także wypożyczalnia łyżew, kasków i misi do nauki jazdy. W budynku lodowiska jest także punkt ostrzenia łyżew, a przy wejściu na obiekt sklep z akcesoriami łyżwiarskimi.

Podkręć swoją grę – tenis stołowy z POSiR

O września na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji można grać także w tenisa ziemnego. . W sobotnie przedpołudnia gracze będą mieli do dyspozycji halę przy Drodze Dębińskiej 10c oraz sprzęt do gry. Zajęcia będą się odbywały co tydzień aż do maja, a uczestnictwo w nich nie wymaga zapisów. Pierwsze gry zaczynają się 23 września.

– Pomysł na te zajęcia jest bardzo prosty. Każdy, kto chciałby pograć w tenisa stołowego, może to zrobić u nas. Jeżeli będzie taka potrzeba, obecny na zajęciach instruktor podpowie, jak poprawić grę – wyjaśnia dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Udział w zajęciach jest odpłatny. Jednorazowy koszt uczestnictwa wynosi 25 złotych. Ze względu na ograniczoną liczbę stołów do gry w danym dniu obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

czytaj także: Poznań z największym centrum jeździectwa w Polsce? „Skorzystają na tym mieszkańcy”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl