Materiał partnera

Na czym polega skleroterapia?

Skleroterapia jest rodzajem zabiegu, wykonywanego na nadmiernie rozszerzonych żyłach. Polega on na ostrzykiwaniu ich specjalnym roztworem, którego działanie prowadzi do obkurczania się naczyń. Niedrożna żyła zamyka się i z czasem zostaje naturalnie wchłonięta przez organizm. Ograniczeniem w przypadku tej metody usuwania żylaków jest ich średnica. Te większe zamiast płynem ostrzykiwane są preparatem w postaci pianki, niemniej jednak dotyczy to wyłącznie żył o maksymalnej średnicy 8 mm.

Co istotne, zabieg skleroterapii wykonywany w profesjonalnym centrum medycyny naczyniowej przez lekarza specjalistę, nie pozostawia blizn tak, jak to jest w przypadku klasycznej metody usuwania żylaków. Jednocześnie skleroterapia należy do zabiegów mało inwazyjnych i można ją przeprowadzać nawet u osób w podeszłym wieku, zmagających się z licznymi chorobami, źle reagujących na leki, bowiem nie wymaga podania znieczulenia ogólnego. Skleroterapia nie wymaga też pobytu w szpitalu, pacjent opuszcza klinikę tuż po zabiegu, a jedynymi zaleceniami jest 1-2-godzinny spacer tuż po wyjściu z gabinetu, a przez pierwszy miesiąc stosowanie kompresjoterapii, czyli noszenie pończoch, podkolanówek lub rajstop uciskowych, co ma wpływ na szybsze zamykanie się światła naczynia.

Ostrzykiwanie żylaków należy powtarzać co około 3 tygodnie przez 3-5 razy, by mieć pewność, że cały proces przebiegł prawidłowo. O ostatecznej liczbie sesji decyduje lekarz z centrum medycyny naczyniowej lub centrum medycyny estetycznej, który jest w stanie ocenić postępy.

Dla kogo jest skleroterapia?

Przede wszystkim dla osób, które mają żylaki kończyn dolnych, ale również dla tych, którzy zmagają się z niegojącymi się owrzodzeniami żylnymi, czerwonymi lub sinofioletowymi poszerzonymi naczyniami krwionośnymi, pajączkami. Zdarza się, że objawami towarzyszącymi są obrzęki nóg, swędzenie skóry, uczucie ciężkich nóg, mrowienie.

Popękane naczynka widoczne na skórze często uważane są przede wszystkim za defekt estetyczny. Kobiety chcą się ich pozbyć, by poprawić wygląd swoich nóg. Niemniej jednak warto pamiętać, że nawet takie pajączki mogą być sygnałem zwiastującym pojawienie się żylaków, a co za tym idzie, przewlekłej niewydolności żylnej i zagrażającej życiu zakrzepicy.

Po wykonaniu zabiegów skleroterapii zdecydowana większość pacjentów zauważa znaczącą poprawę jakości życia i samopoczucia.

W jakim centrum medycyny estetycznej wykonać skleroterapię?

Choć sam zabieg skleroterapii jest mało inwazyjny i rzadko wiąże się z jakimiś powikłaniami, gdy chodzi o zdrowie, koniecznie postaw na klinikę godną zaufania, w której pracują najwyższej klasy specjaliści. W Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej w Zielonej Górze https://www.marcin-wilczynski.pl możesz liczyć na fachową opiekę oraz mnóstwo empatii. Umów się na pierwszą wizytę do lekarza, a z pewnością postawi diagnozę, odpowie na wszystkie twoje pytania, rozwieje wątpliwości i co najważniejsze, dobierze najskuteczniejszą metodę leczenia.

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl