Nowe nasadzenia na 27 Grudnia. Zobacz zdjęcia

Wraz z nowymi nasadzeniami rozpoczęło się też w centrum Poznania wprowadzanie stałej organizacji ruchu w ramach Programu Centrum. Zmiany obejmują takie ulice jak Ratajczaka, Kantaka, 27 Grudnia, Gwarną, Fredry i Mielżyńskiego.

W piątek 17 maja rozpoczęły się prace związane z malowaniem stałego oznakowania na jezdniach, miejscach postojowych oraz drogach rowerowych. Prace te są realizowane w ścisłej współpracy wykonawcy z biurem Miejskiego Inżyniera Ruchu. Potrwają do niedzieli, 19 maja.

Nowe zasady ruchu drogowego

Stopniowe zmiany oznakowania były konieczne, aby usystematyzować ruch na przebudowanych ulicach. W najbliższych dniach dojazd do ul. Ratajczaka na odcinku między ul. Św. Marcin a 27 Grudnia będzie możliwy zgodnie z nowym oznakowaniem, z wjazdem od placu Wolności. Ostateczna organizacja ruchu przewiduje:

  • Ul. Ratajczaka będzie jednokierunkowa z wjazdem od ul. 3 Maja, bez możliwości skrętu w lewo z placu Wolności.
  • Wyjazd z placu Wolności na wysokości Arkadii będzie możliwy tylko poprzez nakaz skrętu w prawo w kierunku ul. 3 Maja.
  • Ul. Kantaka będzie jednokierunkowa z wjazdem od ul. 27 Grudnia.
  • Ul. 27 Grudnia umożliwi dojazd do nieruchomości torowiskiem w kierunku Okrąglaka, z możliwością skrętu w ul. Kantaka i ul. Gwarną, która będzie jednokierunkowa w stronę Św. Marcina.
  • Ul. Fredry będzie jednokierunkowa na odcinku od Okrąglaka do ul. Kościuszki.
  • Ul. Mielżyńskiego pozostanie dwukierunkowa, jednak z nakazem skrętu w prawo w ul. Fredry.

Strefa zamieszkania

Na całym obszarze objętym zmianami obowiązuje strefa zamieszkania. Oznacza to zakaz parkowania poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi. Nowe zasady parkowania wprowadzono, aby uporządkować przestrzeń oraz poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Prace związane z wprowadzeniem stałej organizacji ruchu będą trwały przez kilka najbliższych dni. Planowany termin zakończenia i pełnego wdrożenia nowej organizacji ruchu to 21 maja.

Czytaj też: Te parafie zmieniają księży. Przetasowania na lato

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl