Poznaniak przyrządzi śniadanie w domu osoby, która wylicytuje go na WOŚP

Dla mnie orkiestra zrobiła wiele. Będę dłużnikiem Jurka Owsiaka do końca świata i jeden dzień dłużej –  mówi Borys Fromberg poznański restaurator, właściciel restauracji BO. Na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił zaproszenie na śniadanie, które przyrządzi w domu tej osoby, która wylicytuje najwyższą kwotę.

Borys Fromberg to poznański restaurator, właściciel restauracji BO. Wspólnie ze swoją załogą obsługi i kucharzy postanowił, że w tym roku w dość oryginalny sposób wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wielkość tej cudownej organizacji to historie Polaków małych i dużych, którzy korzystali bardziej lub mniej świadomie ze sprzętu zakupionego za zebrane pieniądze. Ja sam w szkole średniej zbierałem pieniądze w pierwszej i kolejnych edycjach WOŚP i co roku ją wspieram jak tylko się da – mówi Borys Fromberg.

Sam – jak mówi – skorzystał z pomocy WOŚP. Dzięki aparaturze zakupionej ze zbiórek jego córka mogła mieć wykonane przesiewowe badanie słuchu. Wczesne wykrycie wady słuchu spowodowało, że dziś dzięki aparatowi Laura żyje i funkcjonuje normalnie.

Za namową swojego kucharza Bartka postanowił, że w tym roku zagra dla WOŚP w inny sposób.

– Zrobimy śniadanie dla Ciebie i 9 Twoich bliskich w domu, w dowolnym (ale wcześniej umówionym) terminie. Przyjedziemy, sprawdzimy jak to wszystko zorganizować, przywieziemy trochę sprzętu (jeżeli będzie potrzebny), porcelanę (jeżeli będzie potrzebna), składniki do potraw i gotujemy. Śniadanie w piżamie? Super. Śniadanie na ogrodzie? Super. Zrobimy wszystko tak, żeby było pięknie, miło i smacznie – napisał Borys Fromber na oficjalnym koncie zbiórki.

Wylicytowane śniadanie będzie możliwe do realizacji przez cały rok. Można wybrać dowolną formę czy w salonie czy w ogrodzie. Maksymalnie będzie przygotowane dla 10 osób. W grę wchodzi Poznań albo najbliższej okolice (Swarzędz, Suchy Las, Luboń, Komorniki, Swadzim, Borówiec). Link do oficjalnej licytacji znaleźć można tutaj.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl