Możesz spędzić Sylwestra ze zwierzakiem w schronie. Nie usłyszy huków

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim noc pełna kolorowych i głośnych rozbłysków petard na niebie. Choć coraz częściej apeluje się, by nie używać fajerwerków, które straszą zwierzęta, mimo wszystko nie da się uniknąć huku o północy. Tu z pomocą przychodzi Grunwaldzki Park Społeczny.

Zabawa sylwestrowa w schronie

Cichy Sylwester w schronie to wydarzenie dla osób, którym zależy na uniknięciu hałasu petard. To także bezpieczna strefa dla zwierzaków. Organizowany przez Grunwaldzki Park Społeczny wieczór odbędzie się w schronie przy ulicy Smardzewskiej. Jak podkreślają organizatorzy, w czasie największej kanonady słychać zaledwie przytłumione tąpnięcia. Przez 90% czasu nie słychać kompletnie nic. Do schronu można przyjść od godziny 16:00 i siedzieć nawet do rana.

Co zabrać ze sobą?

Do dyspozycji gości jest szereg sal, toitoi, wodę z baniaczków, stanowisko do kawy/herbaty, prąd i w niektórych salach zasięg. Dodatkowo piekarnik (mini), planszówki (kilka) i zestawy do robienia rękodzieła różnej maści (po wniesieniu opłaty). W każdej sali są stoły i krzesła, ale organizatorzy podkreślają, że warto przynieść własną farelkę – pod ziemią jest 13 stopni. W jednej z sal będą zamknięte schronowe koty, a w innych można (i zaleca się) siedzieć z lękliwymi psami.

Zasady Cichego Sylwestra

Udział w Cichym Sylwestrze jest darmowy, ale organizatorzy zachęcają do wsparcia zbiórki. Przypominają także o zasadach obowiązujących podczas wspólnej, noworocznej zabawy:
W dobrym tonie jest mieć swoje wielorazowe kubki oraz zabrać swoje śmieci przy wychodzeniu.Osoby które będą widocznie pijane zostaną natychmiast wydalone ze schronu, ale w Sylwestra uchyla się zakaz wnoszenia alkoholu na teren dla zapisanych gości.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl