Jacek Jaśkowiak przekazał nadwyżkę świątecznego jedzenia do Jadłodajni Caritas. Ty też możesz to zrobić

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak odwiedził dziś Jadłodajnię Caritas prowadzoną przez siostry Elżbietanki. Przekazał nadwyżkę świątecznego jedzenia. Zrobić może to każdy.

Nadwyżkę jedzenia można zanieść w specjalne miejsca

Z okazji kończących się świąt Bożego Narodzenia, warto zwrócić uwagę na problem marnowania żywności. Często zostaje nam wiele potraw z wigilijnych stołów i nie wiemy, co z nimi zrobić, więc lądują w śmietniku. Na terenie Poznania działają jednak podzielnie oraz Jadłodajnie Caritas, gdzie można przekazać nadwyżkę jedzenia potrzebującym.

Prezydent przekazał jedzenie potrzebującym

Dziś jedną z Jadłodajni Caritas (prowadzoną przez siostry Elżbietanki) odwiedził prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Świąteczne potrawy są smaczne, ale czasem bywa ich po prostu za dużo. Dziś odwiedziłem jadłodajnie Caritas Poznań, przy ul. Łąkowej 4 i przekazałem swoją nadwyżkę dla potrzebujących. Zachęcam wszystkich do dzielenia się z innymi. Nie marnujmy jedzenia, podzielmy się nim z osobami, które tego potrzebują – napisał na Facebooku Jacek Jaśkowiak.

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Co zrobić z poświątecznym jedzeniem?

Miejsc, które przyjmują jedzenie po świętach, jest w Poznaniu sporo. Jednym z nich jest Jadłodzielnia Wildecka – czyli stragan nr 173 na rynku Wildeckim. Przez 24 godziny na dobę można tam zostawić coś do jedzenia lub zabrać żywność. Oprócz tego działają 4 Jadłodajnie Caritas pod adresami:

  • Jadłodajnia Caritas pw. św. Brata Alberta – sióstr albertynek, ul. Ściegiennego 133, godz. wydawania posiłków 10.00-12.00, 17.30-18.00.
  • Jadłodajnia Caritas pw. św. Urszuli Ledóchowskiej – sióstr urszulanek SJK, ul. Taczaka 7, godz. wydawania posiłków 10.00-11.00, 16.00-17.00.
  • Jadłodajnia Caritas Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, ul. Niegolewskich 23, godz. wydawania posiłków 10.00-11.00.
  • Jadłodajnia Caritas Sióstr Elżbietanek, ul. Łąkowa 4, godz. wydawania posiłków 11.00-12.00.

Oprócz jadłodajni dla potrzebujących, istnieją także oddolne inicjatywy mieszkańców. Jedną z nich jest facebookowa grupa o nazwie „Jedzenie Ci dam, bo mam :)”. Jej uczestnicy walczą z marnowaniem żywności i udostępniają posty, w których oferują produkty spożywcze i posiłki – za darmo. Należy pamiętać jednak, by w trakcie dzielenia się żywnością z innymi, nie była ona zepsuta i nieświeża.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl