Minister z PiS-u krytykuje feministyczny przekaz kina z Poznania

Minister do spraw europejskich, Szymon Szynkowski vel Sęk skrytykował post Kina Pałacowego z Poznania. Powód? Feministyczny przekaz. „Miejskie kino z przekazem młodzieżowego kółka feministycznego”.

„Ideologiczne harce w słabym stylu”

W środę, 8 marca w Dzień Kobiet minister do spraw europejskich, Szymon Szynkowski vel Sęk skrytykował post Kina Pałacowego w Poznaniu.

– Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim, żeby patriarchat upadł i sobie głupi *** rozwalił – napisali przedstawiciele kina w social mediach.

Treść życzeń skrytykował minister urodzony w Poznaniu, Szymon Szynkowski vel Sęk.

– Miejskie kino z przekazem młodzieżowego kółka feministycznego. Byłoby nawet groteskowo zabawne, gdyby nie fakt, że wiele Poznanianek i Poznaniaków życzyłoby sobie aby miejskie instytucje zajmowały się po prostu sprawną pracą i realizacją zadań a nie ideologicznymi harcami, w dodatku w słabym stylu. Nie tylko od święta [pisownia oryginalna] – napisał Szymon Szynkowski vel Sęk.

Dodał też, że „to jak wygląda rzetelna praca w Poznaniu, można dostrzec wychodząc z kina na ul. Św. Marcin, na którym można upaść i uszkodzić sobie różne rzeczy niezależnie od płci czy poglądów”.

Miejskie kino z przekazem młodzieżowego kółka feministycznego.Byłoby nawet groteskowo zabawne, gdyby nie fakt, że…

Opublikowany przez Szymona Szynkowskiego vla Sęka Środa, 8 marca 2023

Kino Pałacowe: dziękuję za wzbudzenie dodatkowego zainteresowania

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Kina Pałacowego, o to jak skomentują słowa byłego radnego miasta Poznania z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie ministra ds. europejskich.

– Dziękujemy Panu Ministrowi za wzbudzenie dodatkowego zainteresowania mediów działaniami Kina Pałacowego. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszego repertuaru i na seanse kinowe – krótko kwituje Anna Szamotuła, rzeczniczka CK Zamek.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl