Wymiana łuków na torowisku przy moście Teatralnym

W poniedziałek, 13 marca, rozpocznie się wymiana łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni – na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte. Dlatego, wykorzystując okres, gdy nie odbywa się po nich ruch tramwajowy, służby techniczne MPK Poznań – w ramach realizacji umowy dzierżawy i utrzymania infrastruktury podpisanej przez operatora z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu – przeprowadzą ich wymianę – informuje ZTM.

Organizacja ruchu

W pierwszej kolejności zajęty zostanie pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego (jak na załączonym schemacie). Samochody kierujące się przez skrzyżowanie w stronę ulic Libelta i Pułaskiego będą musiały zmienić pas na środkowy przed dojazdem do mostu Teatralnego. Możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego oraz przejazdu Roosevelta w kierunku ul. Pułaskiego zostanie utrzymana.

Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl