KontenerART rusza 14 kwietnia

Kontener Art otwiera się 14 kwietnia i będzie w nieco innym miejscu. Wszystko przez planowaną budowę Mostów Berdychowskich.

To będzie 16 rok działalności tej imprezowo-kulturalnej wizytówki Poznania. Tym razem ze względu na planowaną budowę przeprawy przez Wartę, zmieni się nieco jej lokalizacja.

Nadchodzące zmiany, pomimo tego, że dość nagłe (ogłoszenie wykonawcy projektu kładki dopiero w styczniu 2023) nie są jednak dla nas przeszkodą nie do pokonania. Podczas 15 lat działalności nadrzecznej przykładaliśmy wagę do tego, aby proponowane przez nas zagospodarowanie było modułowe i nie związane na stałe z gruntem. W obecnej sytuacji największym wyzwaniem są różnorodne media w tym infrastruktura prądowo-kanalizacyjna, którą w trudzie instalowaliśmy na tym wcześniej opuszczonym, nieużytecznym terenie – informuje Zuza Olszewska z KontenerART

Nowy rozkład KontenerART zakłada rozlokowanie obiektów na obszarze zwanym wcześniej jako ‘plaża przed kontenerami’ a więc przesunie się w stronę parkowego amfiteatru, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń nie kolidując przy tym z rozpoczynającą się inwestycją miejską. 

Aktualnie na terenie trwają intensywne prace demontujące i rewitalizacyjne. Właściciele KontenerART planują otworzyć miejscówkę 14 kwietnia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl