Miejski punkt szczepień przeciwko COVID-19 zaczyna pracę

Miejski punkt szczepień przeciw COVID-19 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczął działalność. W środę, 7 września, specjaliści z POSUM będą tam szczepić wszystkich uprawnionych.

Rejestracja ruszył we wtorek, 6 września, od godziny 7.30. Osoby uprawnione mogą się zapisywać pod numerem telefonu: 61 646 33 44. Miejski Punkt Szczepień na MTP działa w Pawilonie 6 (wejście od ulicy Święcickiego). Pierwsza okazja, by się w nim zaszczepić, będzie już w środę, 7 września, od godziny 15. Kolejna – tydzień później, 14 września.

– Zachęcamy do zaszczepienia się wszystkich, którzy mogą przyjąć kolejną dawkę. Szczepionki nadal są naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem. Do naszego punktu można przyjść nawet bez rejestracji. Polecam  jednak zapisać się wcześniej, dzięki temu można uniknąć kolejek i przyjść od razu na wyznaczoną godzinę. Pomoże nam to również dobrać odpowiednią ilość personelu medycznego, żeby zwiększyć komfort pacjentów – mówi Andrzej Śliwiński, kierownik Działu Usług Medycznych POSUM.

Czwartą dawkę mogą przyjąć wszyscy, którzy mają co najmniej 60 lat oraz osoby, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności. Może to zrobić również personel medyczny, w tym pracownicy aptek oraz studenci kierunków medycznych.

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl