Michelle Obama przyjedzie do Poznania. Była pierwsza dama Białego Domu

Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, Michelle Obama przyjedzie do Polski jako jedna z głównych prelegentek na konferencji Impact w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się 15-16 maja.

Michelle Obama stała się znana na całym świecie jako pierwsza dama USA. Jej mąż, Barack Obama został wybrany na urząd prezydenta dwukrotnie, w 2008 i 2012 roku. Jednak jej kariera i wpływ na społeczeństwo przekraczają ramy Białego Domu. Przed jej epizodem w polityce, Michelle pracowała jako prawniczka. Pełniła też funkcje na Uniwersytecie Chicago, oraz w klinice University of Chicago Medical Center.

Po zakończeniu dwóch kadencji w Białym Domu, Michelle Obama napisała dwie bestsellerowe książki, w tym „Becoming. Moja historia”, która sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy. W 2018 roku założyła również firmę produkcyjną Higher Ground wraz z mężem, która zdobyła uznanie za swoje produkcje filmowe i programy społeczne, takie jak „American Factory” czy „Waffles + Mochi”.

Engagement społeczny i działalność biznesowa

Poza działalnością biznesową, Michelle Obama angażuje się w działania społeczne poprzez Fundację Obamy, wspierając młode kobiety i dziewczyny w uzyskiwaniu odpowiedniej edukacji. W 2023 roku założyła również firmę Plezi Nutrition, która produkuje zdrowe napoje i przekąski dla dzieci.

Impact ‘24: Prestiżowa konferencja biznesowo-technologiczna

Konferencja Impact, na której Michelle Obama będzie główną prelegentką, to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowo-technologicznych w Polsce i regionie Europy. W poprzednich edycjach wystąpili tam światowej sławy prelegenci tak jak aktorka Natalie Portman czy ekonomista Nassim Nicholas Taleb.

Czytaj też: Znana polityk przyjedzie do Poznania. Premierem została w wieku 34 lat

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl