Będą modlić się za misje. Rozpoczyna się Poznański Tydzień Misyjny

W niedzielę, 22 października w Kościele katolickim obchodzona będzie Światowa Niedziela Misyjna. Tym samym rozpocznie się Poznański Tydzień Misyjny.

Każdego roku w trzecią niedzielę października Kościół katolicki przeżywa Światowy Dzień Misyjny oraz następujący po nim Tydzień Misyjny.

„Potrzeba pilnych działań misyjnych Kościoła w sposób naturalny zakłada coraz ściślejszą współpracę misyjną wszystkich jego członków na każdym szczeblu” – napisał papież Franciszek w „Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2023”.

Poznański Tydzień Misyjny

W archidiecezji poznańskiej 22 października rozpocznie się Poznański Tydzień Misyjny. Tego dnia o godz. 12.30 odbędzie się msza pod przewodnictwem biskupa Romualda Kujawskiego, pochodzącego z Poznania biskupa seniora diecezji Porto Nacional w Brazylii.

W kolejne dni nabożeństwa będą odprawiane w różnych kościołach Poznania.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI. Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W tym roku będzie obchodzony po raz 97.

Zobacz też: Abp Gądecki i kard. Ryś: Kościół w Polsce wyraża solidarność z narodem Izraela

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl