Mężczyzna skatowany pod sklepem. Sprawcy ukradli mu…2 piwa

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21 do 31 lat, którzy wspólnie napadli na mężczyznę wracającego ze sklepu. Sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci Posterunku Policji w Łobżenicy zostali wezwani do zgłoszenia, w którym trzech mężczyzn miało dokonać rozboju na pokrzywdzonym uderzając go po całym ciele i zabierając mu jego plecak – informuje policja.

Policjanci potwierdzili interwencję i ustalili, że pokrzywdzony w trakcie drogi powrotnej ze sklepu do domu został napadnięty i pobity przez trzech mężczyzn, którzy zabrali mu plecak z zawartością dwóch piw.

Mundurowi po zebraniu kompletu informacji przystąpili do patrolowania pobliskich ulic w poszukiwaniu sprawców. Na jednej z nich zobaczyli trzech mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom napastników i podjęli wobec nich interwencję. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia – mężczyźni okazali się sprawcami rozboju. Posiadali przy sobie również plecak pokrzywdzonego – relacjonuje policja.

Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo dwóch z nich odpowie jeszcze za groźby, które kierowali do pokrzywdzonego. Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Złotowie zostali tymczasowo aresztowani.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl