W Poznaniu odbył się Drugi Ogólnopolski Dzień Widoczności Osób Transpłciowych. Tegoroczna edycja oferowała bogatszy program niż rok temu. Ulicami Poznania przeszedł Marsz Równości Osób Transpłciowych.
Program Dnia Widoczności był pełen różnorodnych wydarzeń i spotkań, obejmujących panele dyskusyjne, wykłady, projekcje filmowe, a także warsztaty i wystawy. Wydarzenie zgromadziło ponad sto osób transpłciowych i niebinarnych z różnych dziedzin życia.
W panelach dyskusyjnych wystąpili goście, m.in. Anna Grodzka, pierwsza transpłciowa posłanka w Polsce, Ewa Hołuszko, opozycjonistka z czasów PRL, oraz Piotr Jacoń, ojciec transpłciowej Wiktorii. Małgorzata Szumowska i Michał Englert, twórcy filmu „Kobieta Z”, Anton Ambroziak, transpłciowy dziennikarz OKO.press, Anu Czerwiński, transpłciowy reżyser, Angela Getler, transpłciowa dziennikarka telewizyjna, czy Zenobia Żaczek, transpłciowa aktywistka na rzecz praw lokatorskich.
Matronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Katarzyna Kotula, minister ds. Równości, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wiceminister Krzysztof Śmiszek z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Zwieńczeniem Dnia Widoczności był „Trans Pride”, czyli Marsz Równości Osób Transpłciowych. Pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Organizowane w ramach walki o prawa osób transpłciowych. Marsz, jak przekonują organizatorzy był wyrazem solidarności i determinacji w dążeniu do równości. Rozpoczął się o godz. 18 na pl. Adama Mickiewicza. Uczestnicy przeszli ulicami: Św. Marcin, al. Marcinkowskiego, pl. Wolności i ul. Fredry.