Ojciec Mateusz w Poznaniu. Popularny aktor przyjechał do stolicy Wielkopolski [ZDJĘCIA]

Do Poznania przyjechał Artur Żmijewski. Popularny aktor teatralny i telewizyjny. Znany m.in. za rolę tytułowego „Ojca Mateusza”.

W sobotę, 13 kwietnia przy ul. Wielkiej pojawił się popularny aktor Artur Żmijewski.

58-letni aktor rozpoczął swoją artystyczną ścieżkę jeszcze w latach szkolnych. Uczył się w Legionowie. W czasach licealnych i studenckich spełniał się, jako gitarzysta i pieśniarz poezji śpiewanej. Współpracował też jako artysta kabaretowy. Wykształcenie zdobył w warszawskiej PWST.

Jego talent szybko został zauważony, dzięki czemu Artur Żmijewski grał zarówno w dramatach, jak i kryminałach. Zadebiutował na wielkim ekranie niewielką rolą powstańca w filmie Ludmiły Niedbalskiej pt. „Dzień czwarty” (1984). W 1989 r. zagrał poważną i główną rolę Gustawa-Konrada w dramacie „Lawa” Tadeusza Konwickiego. Pojawił się też w filmie Krzysztofa Zanussiego pt. „Stan posiadania” (1989). Pojawił się też w głośnych filmach Władysława Pasikowskiego („Psy”, „Psy 2” i „Psy 3. W imię zasad”). Występował również na deskach teatru, od Teatru Współczesnego po Teatr Narodowy.

W pamięci milionów widzów zapamiętany został jako Jakub Burski z serialu „Na dobre i na złe”. Za rolę trzykrotnie otrzymał wyróżnienie Telekamery „Tele Tygodnia” w kategorii aktor oraz Złotą Telekamerę. Od 2008 roku wciela się w postać znanego księdza w serialu TVP1 „Ojciec Mateusz”.

Poza kamerami i sceną Artur Żmijowski angażuje się w działalność społeczną, pełniąc funkcję ambasadora dobrej woli UNICEF.

Aktor pojawił się w salonie optycznym „Źrenica” przy ul. Wielkiej. Artur Żmijewski jest ambasadorem szkieł progresywnych American Lens.

Czytaj też: Aktorzy pokażą jak działają oszuści

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl