Marek Papszun wróci do Rakowa Częstochowa. Na asystenta weźmie trenera Lecha Poznań?

Artur Węska, czyli trener drugiej drużyny Lecha Poznań pożegna się z „Kolejorzem”, a jak donoszą media – wkrótce ma zostać asystentem trenera Marka Papszuna. Ten wróci do Rakowa Częstochowa.

Jak podaje Tomasz Włodarczyk (meczyki.pl) Raków Częstochowa pożegna się z Dawidem Szwargą, czyli obecnym szkoleniowcem klubu. Wraz z końcem sezonu, odejdzie on z klubu, a jak twierdzi dziennikarz „Meczyków” – na 99 proc. do klubu z Jasnej Góry wróci Marek Papszun. To on w 2023 roku zdobył z Rakowem mistrzostwo Polski. Od roku pozostaje bez pracy. Jego nazwisko padało w kontekście potencjalnych trenerów reprezentacji Polski.

34-letni Artur Węska miałby zostać jego asystentem. Do końca obecnego sezonu szkoleniowiec trenuje rezerwy Lecha Poznań. Tę funkcję pełni od początku 2021 roku. Obecnie ekipa „Kolejorza” w II lidze ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Do końca rozgrywek zostały trzy kolejki.

Węska był już asystentem. Dwukrotnie w Zniczu Pruszków, w Pogoni Siedlce oraz w Radomiaku Radom. Od czerwca do grudnia 2020 roku był pierwszym trenerem Znicza Pruszków. Później przeszedł do Lecha Poznań.

Czytaj też: Lech Poznań będzie miał nowego trenera. „Kolejorz” szukał i znalazł za granicą

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl