Maciej Skorża właśnie zaczął pracę w nowym klubie. Zabrał 2 asystentów z Lecha

Z Lechem święcił triumfy, a Cezary Kulesza widział go w roli nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Maciej Skorża przeniósł się do japońskiego klubu Urawa Red Diamonds. Do współpracy zabrał ze sobą dwóch asystentów z Lecha.

POWALCZY O LIGĘ MISTRZÓW?

Trener, który po 7 latach przerwy zdobył z Kolejorzem ósme mistrzostwo Polski, zaczął już pracę w nowym klubie. Maciej Skorża przeniósł się do japońskiego klubu Urawa Red Diamonds. Jest to zespół, który w ostatnich kilku sezonach zaliczył spory spadek formy. Działacze mają jednak wysokie ambicje. Chcą, aby klub po raz kolejny podniósł Azjatycką Ligę Mistrzów.

WSPÓŁPRACOWNICY Z LECHA

Skorża poprowadził wczoraj pierwsze treningi ze swoimi nowymi podopiecznymi. Wraz z menadżerem do Japonii przylecieli jego współpracownicy z Lecha. Rafał Janas przez wiele lat był asystentem Macieja Skorży, a Wojciech Makowski w Kolejorzu pełnił funkcję analityka zespołu. Sztab już planuje pierwsze ruchy transferowe, a w orbicie zainteresowań znalazł się obrońca zespołu Bodo/Glimt, z którym Lech zmierzy się w 1/16 finału Ligi Konferencji.

KANDYDAT NA SELEKCJONERA

Maciej Skorża z Lecha Poznań odejść musiał z powodu problemów prywatnych. Jeszcze w grudniu pojawiła się informacja, że Cezary Kulesza widzi 51-letniego szkoleniowca w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Skorża miał już jednak wtedy podpisany kontrakt z japońskim klubem. Były trener Lecha zaliczy debiut w Azji 18 lutego w spotkaniu z FC Tokyo.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl