Najlepszy napastnik Warty Poznań przedłużył kontrakt

Adam Zrelak podpisał nową umowę z poznańskim klubem. Piłkarz planuje zostać w Wielkopolsce do czerwca 2025 roku.

GWIAZDA ZOSTAJE

Warta Poznań przygotowuje się do drugiej rundy sezonu. Okno transferowe w Ekstraklasie otwiera się pod koniec stycznia, ale trener zielonych, już teraz zapowiada, że nie skupiają się na sprowadzeniu nowych zawodników. W planach jest natomiast utrzymanie podstawowych graczy.

Przedłużenie umowy z Adamem Zrelakiem, który obecnie jest najskuteczniejszym graczem Warty, to element tej taktyki. Wcześniej nową umowę podpisał najbardziej doświadczony gracz, Mateusz Kupczak.

Jest tu bardzo dobra energia i zespół ludzi, których bardzo lubię i z którymi świetnie się czuję. Cieszę się, że zostaję w klubie na dłużej. – mówi Adam Zrelak.

SKUTECZNY ZAWODNIK

28-letni napastnik Warty Poznań, trafił do klubu w lutym 2021 roku. Przez ten czas zdobył 13 trafień, z czego 5 w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Ten wynik czyni go gwiazdą poznańskiego klubu. Zrelak, jest również reprezentantem Słowacji, a jego wartość rynkowa szacowana jest na 800 tysięcy euro, co czyni go również jednym z najcenniejszych zawodników zielonych.

WARTA ZIMOWAŁA W ŚRODKU TABELI

Warta Poznań po pierwszej rundzie sezonu zajmuje środek tabeli z dziewiątą lokatą. Na koncie mają 25 punktów, to o trzy mniej niż drużyna Lecha Poznań, która w tej serii rozgrywek broni tytułu mistrza kraju. Zieloni wracają do ligowych rozgrywek 28 stycznia, meczem z aktualnym liderem tabeli, Rakowem Częstochowa.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl