Gwiazda polskiego rocka zagra w Poznaniu na WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na walkę z sepsą. Z tej okazji w Poznaniu odbędzie się wiele akcji charytatywnych. Darmowy koncert na MTP zagrają dobrze wszystkim gwiazdy polskiego rocka i hip-hopu.

„CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ”

Zbliża się 31. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zagra pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Jak zwykle z tej okazji również w Poznaniu odbędzie się wiele zbiórek i licytacji. Rok temu 2 tysiące wolontariuszy zebrało około 1,8 miliona złotych.

GWIAZDY MUZYKI

Finał odbędzie się 29 stycznia. Tego dnia w hali Poznań Congress Center na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie miał miejsce wyjątkowy koncert. Hity, takie jak “Mississippi w Ogniu”, “Wiosna”, “Głupi ja” czy “Kate Moss” zagra rockowy zespół Ørganek. To jednak nie koniec atrakcji. Na scenie wystąpi również dobrze znany poznaniakom Peja.

PSIAKI ZBIERAJĄ

Jak zwykle kwestować będą wolontariusze z grupy Golden Retriever WOŚP. Akcję informacyjną przeprowadzali już podczas Orszaku Trzech Króli. W sobotę 28 stycznia w godzinach od 11:00 do 18:00 w galerii King Cross Marcelin oraz w galerii Pestka pojawią się piękne psiaki. Zobaczyć będzie je można również w niedzielę od godziny 11:00 do 14:00 na placu Wolności oraz do godziny 18:00 ponownie w galerii King Cross Marcelin, oraz Pestka.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl