Lwy opuściły poznańskie zoo. Wiemy gdzie są [VIDEO]

Lwy które po rozpoczęciu wojny na Ukrainie przyjechały do Poznania, opuściły poznańskie zoo. Przebyły długą drogę, aby znaleźć nowy dom.

Poznań zoo

W ubiegłym roku do poznańskiego zoo przywieziono lwicę wraz z trójką młodych. Zwierzęta te zostały dostarczone przez ukraiński oddział IFAW (International Fund for Animal Welfare) oraz organizacje UAnimals i Wild Animal Rescue z Ukrainy, gdzie trwała wojna. Ciągły stres niekorzystnie wpływał na ich rozwój, szczególnie na młode osobniki. Dzięki przeniesieniu do zoo w Poznaniu, zwierzęta mogły cieszyć się lepszymi warunkami i opieką. Ta zmiana zapewni im odpowiednie środowisko do rozwoju.

Gdzie teraz zamieszkają ukraińskie lwy?

Po roku spędzonym w zoo w Poznaniu cztery lwy przetransportowano do nowego domu. W czwartek, 22 marca trafiły wybiegi w Yorkshire

– Mają do dyspozycji dużo przestrzeni i tak ważny dla nich spokój – poinformowało poznańskie zoo na Facebooku.

Zoo informuje, że wkrótce wyjadą kolejne zwierzęta. Pracownicy zoo będą nadal angażować się w ewakuację zwierząt, które są narażone na traumę w związku z wojną.

Szanowni Państwo, w odniesieniu do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji dotyczących zwierząt ewakuowanych w ciągu ostatnich dwóch lat z terenów Ukrainy.Ogród Zoologiczny w Poznaniu zaprzecza doniesieniom, że dzieje się znimi coś złego. Są nadal w pomieszczeniach i na wybiegach. Kontynuujemyprace rozpoczęte przez Panią Ewę Zgrabczyńską związane z poszukiwaniemdla lwów, tygrysów, niedźwiedzi i wilka jak najlepszych warunków wEuropie i w Polsce. Mało tego – udaje się to! Dziś rano na wybiegi w Yorkshire Wildlife Park trafiły: lwica Asya i jej troje podrośniętych dzieci. Mają do dyspozycji dużo przestrzeni i tak ważny dla nich spokój. Według naszej wiedzy będą o tym jutro informować brytyjskie media.Wkrótce wyjadą kolejne zwierzęta. Będziemy nadal, na miarę naszychmożliwości, włączali się w ewakuację narażonych na traumy istot, które zwojną nie mają i nie powinny mieć nic wspólnego.Udokumentowaliśmy obecność wszystkich dzisiaj, dołączamy zdjęcia ztransportu lwów do Yorkshire z wtorku ( wtedy wyjechały). Prosimywybaczyć jakość, ale nie chcieliśmy zbyt długimi, nietypowymi wizytamiich stresować; z drugiej jednak strony mamy poczucie, że są Państwozaniepokojeni losem czworonożnych ewakuowanych. Postaraliśmy się więc naszybko i na krótko do nich zajrzeć.#opisujemy video z krótki ujęciami na których zarejestrowano wyjazd czworga lwów do Yorkshire Wildlife Park. Oprócz tego na wybiegach: niewidomy wilk Wowa, dwa młode lwy: Miron i Mark, lew Akeru, niedźwiedzie: Chip i Dejl, tygrysy Misza, Jasse i Yrred.

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Czwartek, 21 marca 2024

Czytaj także: Rusza akcja walki ze szczurami

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl