Lekarze specjaliści będę badać za darmo na działkach

W najbliższy weekend na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Nowa Przyroda  odbędzie się Biała Sobota. To okazja, by bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów i zadbać o swoje zdrowie.

Podczas najbliższej Białej Soboty można będzie wykonać m. in. badanie słuchu, densytometryczne (czyli takie, które pozwoli wcześnie wykryć osteoporozę), EKG, zmierzyć stężenie glukozy, ciśnienie tętniczego krwi, czy zbadać poziom wysycenia krwi tlenem (saturację). Można też będzie skorzystać z różnych porad specjalistów, instruktaży, zabiegów, m.in. z masażu leczniczego. W ramach poradnictwa antynikotynowego będzie można zbadać również zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

– Białe Soboty na działkach to miejska inicjatywa, podjęta po raz pierwszy w 2019 roku przy aktywnym zaangażowaniu poznańskich działkowców. Tego rodzaju wydarzenia dedykowane są tym mieszkańcom, którzy myślą o swoim zdrowiu, ale na co dzień nie znajdują czasu, by zrobić sobie badanie profilaktyczne czy zasięgnąć porady u specjalisty. Organizacja Białych Sobót na działkach stwarza możliwość, aby zadbać o zdrowie w warunkach letniego relaksu – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Biała Sobota na działkach odbędzie się 30 lipca na terenie ROD przy ul. Bukowskiej 171, w godz. 14:00-18:00. Organizowane jest w ramach Poznańskich Dni Zdrowia.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl