Legia Warszawa pytała o gwiazdę Warty Poznań. Jaka była odpowiedź?

Kajetan Szmyt imponuje nie tylko kibicom Warty Poznań, ale wszystkim sympatykom PKO BP Ekstraklasy. 21-latka można nazwać liderem „Zielono-białych”, a także wschodzącą gwiazdą w tej części Europy. Popularny serwis „Transfermarkt.de” wycenia Polaka na 1,5 mln euro. Jego kupnem zainteresowani są przedstawiciele wielu zagranicznych klubów. Pytała też o niego Legia Warszawa.

Zawodnik Warty Poznań może obecnie pochwalić się 7 bramkami, zdobytymi w 19 spotkaniach. W poprzedniej kolejce „Zielono-biali” wygrali 2:1 z Rakowem Częstochowa. Kajetan Szmyt wpisał się na listę strzelców. W mediach pojawiła się informacja, że 21-latek wkrótce może zmienić barwy klubowe.

Początkowo sugerowano, że dołączy do Adama Buksy i Jakuba Kałuzińskiego w tureckim Antalyasporze. Zainteresowanie wykazywać też miały kluby z ligi amerykańskiej (MLS), a także Real Valladolid. Szmytowi przyglądał się też Lech Poznań, oraz Legia Warszawa, która sprzedała Ernesta Muciego do Besiktasu (za ok. 10 mln euro).

Jak poinformował portal WP Sportowe Fakty – Legia Warszawa kilka tygodni temu pytała o dostępność Kajetana Szmyta na rynku transferowym. Nie doszło jednak do bardziej pogłębionych rozmów, a sam temat obecnie już nie istnieje. Początkowo Warta miała oczekiwać za piłkarza ok. miliona euro, jednak obecnie cena ta miałaby być zmniejszona do ok. 800 tys. euro lub 600 tys. euro z bonusem.

Kajetan Szmyt ma ważny kontrakt z Wartą Poznań jeszcze przez półtora roku. Okienka transferowe w większości ligach są już zamknięte. Piłkarzy pozyskiwać mogą nadal kluby z MLS, ale najprawdopodobniej 21-latek spędzi te pół roku w poznańskim klubie. Temat ewentualnego transferu wróci zapewne latem.

Warta Poznań zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli. W sobotę, 17 lutego zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Czytaj też: Dwa szybkie ciosy. Warta wygrywa z Rakowem

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl