Czy Warta zagraża budowie Mostów Berdychowskich?

Z dnia na dzień w Warcie przybywa wody. Tylko od wczoraj jej poziom wzrósł o 5 cm. Z kapryśną w ostatnich tygodniach rzeką radzić sobie muszą budowniczowie nowej przeprawy.

Niedawno ogłoszono wykonanie fundamentów pod imponująco zapowiadające się Mosty Berdychowskie, dzięki którym piesi szybciej dotrą ze Starego Rynku nad Maltę. Czy rozlewająca się coraz szerzej Warta nie zagrozi inwestycji i czy woda nie zniszczy tego, co już udało się już wybudować?

O to zapytaliśmy w Poznańskich Inwestycjach Miejskich.

– Poziom wody w Warcie jest na bieżąco monitorowany, nie ma aktualnie konieczności wstrzymania prac, niemniej cały czas wykonawca zwraca uwagę na obecną sytuację. Tak organizuje plac budowy, by nie było ryzyka jakiegokolwiek zagrożenia wynikającego z wysokiego stanu wody w rzece – informuje Maja Chłopocka, dyrektorka ds. komunikacji i koordynacji inwestycji w PIM.

– Inwestycja przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Wykonawca zakończył prace fundamentowe, przygotowuje się również do transportu na plac budowy pierwszych elementów konstrukcyjnych nowych mostów – uspokaja Chłopocka.

Czytaj też: Czy to już wiosna? Zobacz prognozę

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl