Lech Poznań wraca z jednym punktem. W Krakowie nie padły żadne bramki

W 14 kolejce Ekstraklasy drużyna mistrzów kraju pojechała do stolicy Małopolski na spotkanie z Cracovią. Żaden z zespołów nie zdołał zdobyć gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W KRAKOWIE BEZ BRAMEK

Lech Poznań pojechał do Krakowa zmierzyć się z drużyną Cracovii. Wygląda na to, że po serii dobrych występów Kolejorz złapał zadyszkę. Po przegranej w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław, dzisiaj zremisował z zespołem z Krakowa. W trakcie meczu piłkarze nie popisali się dobrą formą i do Poznania wrócą z jednym punktem.

W meczu nie brakowało strzałów. W obu połowach drużyna gości łącznie uderzała w kierunku bramki gospodarzy trzynaście razy z czego celne były dwa strzały, ale żaden z nich nie dał lechitom zwycięstwa. Zawodnicy Cracovii dziewiętnaście razy atakowali bramkę poznaniaków, jednak również oni nie zdobyli żadnego gola.

AKTUALNA SYTUACJA KOLEJORZA

W meczu nieznaczną przewagę mieli piłkarze Kolejorza, jednak nie pomogła ona w uzyskaniu korzystnego wyniku. Lech Poznań po słabym meczu wraca do domu z jednym punktem. Drużyna mistrzów kraju ma na koncie dwadzieścia dwa punkty i zajmuje siódme miejsce w Ekstraklasie. Do aktualnego lidera, Rakowa Częstochowa, piłkarze z Poznania tracą dziesięć punktów. Mają też jedno zaległe spotkanie, które zostało przełożone ze względu na występy w europejskich pucharach.

Już w czwartek piłkarze Lecha Poznań ponownie wyjdą na boisko. Zawodnicy wystąpią we Wiedniu, gdzie zmierzą się z miejscową drużyną, Austrią Wiedeń. To spotkanie może zadecydować czy Kolejorz wyjdzie z grupy i zagra w fazie pucharowej Ligii Konferencji.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl