Aktualizacja – Brutalnie pobiły 14-latkę na ulicy. Wcześniej kazały jej klęczeć i przepraszać. Jedna z agresorek zatrzymana

Grupa dziewczyn zaatakowała 14-latkę w centrum Poznania. Agresorki kazały przestraszonej dziewczynie klęczeć przed nimi i przepraszać. Po tym jak ta to zrobiła napastniczki brutalnie ją pobiły. Jedna z nich została już zatrzymana przez policję.

Ul. Półwiejska Poznań

W sobotę, 1 czerwca na ul. Półwiejskiej przy skrzyżowaniu z ul. Krakowską grupa młodych dziewczyn zatrzymała 14-latkę. Napastniczki kazały przestraszonej nastolatce klęknąć przed nimi i przeprosić, za to, że ta wcześniej obraziła chłopaka jednej z nich. Przestraszona dziewczyna ze łzami w oczach natychmiast wykonała rozkaz. Jednak jej oprawczyniom to nie wystarczyło. Jedna z agresorek brutalnie ją zaatakowała. Kilka razy uderzyła ją pięściami w twarz i kopnęła w brzuch. Poszkodowana błagała o wybaczenie. Jednak tak szybko jej cierpienie się nie skończyło. Do bicia przyłączyła się jeszcze jedna z nieletnich.

Całe wydarzenie zostało nagrane przez koleżankę młodych bandytek i wczoraj, 5 czerwca trafiło do Internetu. Widać na nim, że pobicie obserwowało kilka innych osób. Nikt jednak nie wyciągnął pomocnej dłoni w stronę poszkodowanej. W tle filmiku słuchać tylko śmiechy grupy.

fot. Portal X użytkownik poznanan_moment

Policja wkracza do akcji

Jak poinformowała poznańska policja nikt nie zgłosił im tego pobicia. Jednak gdy do policjantów dotarł krążący po sieci film postanowili natychmiast działać. W krótkim czasie udało im się odszukać poszkodowaną dziewczynę oraz kim są sprawczynie ataku.

– To nieletnie w wieku 16 i 15 lat. 16-latka przed chwilą została zatrzymana przez, policjantów. W przypadku drugiej nieletniej odstąpiono od zatrzymania – poinformowała Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji.

Aktualnie 14-latka przebywa w szpitalu. Mama dziewczyny złożyła w komisariacie oficjalne zawiadomienie w tej sprawie. Policja sprawdza, czy dziewczyna nie dopuściła się wcześniej podobnych czynów.

Aktualizacja

Około godziny 16:15 policja poinformowała, że druga dziewczyna również została zatrzymana i trafiła do Policyjnej Izby Dziecka.

– Po ustaniu przyczyny hospitalizacji druga z nieletnich dziewczyn została zatrzymana przez policjantów zaraz po opuszczeniu szpitala. Obydwie nieletnie zostały przewiezione do Policyjnej Izby Dziecka – poinformowała Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji.

Czytaj także: Kradli w innych krajach, magazynowali w Poznaniu. Dwóch paserów zatrzymanych

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl