Lech Kaczyński był ich zdaniem idealnym prezydentem i chcą to zamanifestować w Poznaniu

Członkowie Cyryl Clubu będą chcieli pokazać poznańskim samorządowcom, jak należy zarządzać miastem. W tym przypomną byłego prezydenta Polski i Warszawy – Lecha Kaczyńskiego, który według nich, sprawował urząd idealnie. W centrum Poznania będą rozdawać jego cytaty.

WRĘCZĄ POZNANIAKOM CYTATY

W piątek 18 listopada od Cyryl Club będzie świętować 20. rocznicę nominacji Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy. Z tej okazji w Poznaniu, przy skwerze im. Marii i Lecha Kaczyńskich, przy ulicy Księcia Józefa, członkowie klubu od godziny 12:00 będą rozdawać kartki z cytatami byłego prezydenta Polski.

Chcemy pokazać mieszkańcom i przede wszystkim samorządowcom, że Lech Kaczyński, sprawując funkcję prezydenta miasta stołecznego Warszawy, wykonywał swoje obowiązki, według nas, w sposób wzorcowy. Był idealnym, wzorcowym gospodarzem miasta. Chcemy promować ten sposób sprawowania władzy. – przekazał Kevin Nowacki.

PREZYDENT IDEALNY?

Jakie cytaty znajdą się na kartkach, które członkowie klubu będą wręczać poznaniakom? Między innymi będzie to wypowiedź Kaczyńskiego z Gruzji – “Chciałbym to powiedzieć nie tylko wam. Chciałbym to powiedzieć również tym, w naszej wspólnej Unii Europejskiej, że Europa Środkowa, Gruzja, że cały nasz region będzie się liczył, że jesteśmy podmiotem. My też wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj – na Polskę”.

Członkowie Cyryl Clubu uważają, że cytat ten udowadnia, że Lech Kaczyński przewidział agresywną politykę Rosji. Szczególną uwagę zwracają, na wydarzenia z wczoraj, kiedy rakieta spadła na miejscowość Przewodów, przy granicy z Ukrainą.

„ZASZCZEPIANIE W POZNANIAKACH WARTOŚCI”

Jak przekazał nam Kevin Nowacki, w najbliższym czasie klub nie planuje podobnych działań, w celu upamiętnienia innych prezydentów Warszawy. Podkreślił, że 20-lecie to wyjątkowa okazja, by zaszczepić w poznaniakach wartości patriotyczne. Chcą w ten sposób pokazać, że samorządowcy “jeśli chcą, to mogą.”

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl