Prezesi Lecha Poznań z nagrodami „Lider Sport Biznesu”

Piotr Rutkowski oraz Karol Klimczak zostali wyróżnieni w plebiscycie Liderów Sport Biznes Polska. Prezesi poznańskiego klubu znaleźli się w gronie 40 osób, które zdaniem jury inspirują innych członków branży do działania.

Plebiscyt na liderów branży sportowej w Polsce organizuje stowarzyszenie Sport Biznes Polska. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się prezesi Lecha Poznań, Karol Klimczak oraz Piotr Rutkowski. Swoją nagrodę odebrali w kategorii organizacje sportowe. Zdaniem kapitału plebiscytu włodarze zespołu, który jest aktualnym Mistrzem Polski, stanowią inspirację dla całej branży.

OSIĄGNIĘCIA

Lech Poznań ostatnio może pochwalić się dobrą passą. Sezon 2021/2022 zakończył na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraklasy, drużyna dostała się do fazy pucharowej Ligi Konferencji równocześnie zajmując kontakt z czołówką tabeli w aktualnym sezonie. Innym osiągnięciem jest również akademia Lecha Poznań uważana za jedną z najlepszych w kraju. Wychowankowie Lecha Poznań robią kariery w europejskich klubach, czterech z nich będzie reprezentowało Polskę podczas mundialu. W listopadzie Lech otworzył również nową siedzibę dla swojej akademii, która wyposażona jest między innymi z przełomowy system skills.lab, którym może pochwalić się tylko kilka klubów w Europie.

KTO JESZCZE OTRZYMAŁ NAGRODĘ?

Oprócz włodarzy poznańskiego Lecha wyróżniono również innego włodarza klubu z Ekstraklasy. Nagrodę odebrał prezes Śląska Wrocław, Piotr Waśniewski. Na gali, która odbyła się wczoraj w Warszawie pojawił się również inny poznański akcent. Kapituła plebiscytu w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego, nagrodę otrzymała Ewa Bąk, dyrektorka poznańskiego Wydziału Sportu w urzędzie miasta.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl