Materiał partnera

Lato jesienią w Turcji za nieduże pieniądze, prosto z Poznania.

Niecałe 1700 złotych za 7 dni pobytu, tyle zapłacimy za wakacje w Turcji w październiku czy listopadzie. Pogoda jest gwarantowana a woda w tych miesiącach w morzu na Riwierze Tureckiej dochodzi do 24 stopni Celsjusza. Wyloty prosto z Poznania.

Październik czy listopad to miesiące dobre na … organizację wakacji. Kiedy pogoda w Polsce nie rozpieszcza, wybierając 3 godzinną podróż samolotem, możemy znaleźć się w miejscu, gdzie dzień jest słoneczny a woda w morzu wynosi nawet 24 stopnie Celsjusza. Jeśli weżniemy od uwagę, że wakacje w opcji all inclusive (przelot, transfer z i na lotnisko, nocleg oraz całodobowe wyżywienie plus lokalne alkohole i napoje bez limitu) wyniosą 2000 złotych na osobę, plaże nie są zatłoczone a turyści nie depczą sobie po piętach, to śmiało możemy powiedzieć, że lepszego czasu na zrobienie sobie wakacji nie ma.

Przykładem na takie wakacje może być Turcja. Kraj wielu możliwości, zachwycający różnorodnością i naturalnym pięknem, bogactwem zabytków i wspaniałych krajobrazów. To właśnie tutaj Europa spotyka się z Azją, przenika się z orientalną kulturą, długą historią i aromatyczną kuchnią.

Z poznańskiego lotniska Ławica samoloty do Turcji na początku października startują nawet 20  razy w tygodniu, w pierwszej połowie listopada dwa razy a po 20 listopada raz w tygodniu. Ceny za tygodniowy pobyt zaczynają się od 1600 zł (dotyczy ofert tylko ze śniadaniem), ale płacąc 300 – 400 złotych więcej, możemy już znaleźć pięknie położony hotel z opcją all inclusive. Więcej informacji o ofercie wakacji w Turcji z wylotem z poznańskiego lotnika znaleźć można tutaj

fot. Turcja /źródło: pixabay.com

Warto wziąć pod uwagę, że w październiku czy listopadzie w Turcji jest ciepło, ale nie jest gorąco czy wręcz upalnie. To doskonały czas, aby oprócz zażywania kąpieli słonecznych, czy też w ciepłym morzu, wybrać się na wycieczki krajoznawcze. Wybrzeże Egejskie kusi krajobrazem, turkusem wody i zielenią gajów oliwnych. Jest tętniąca zabawą Alanyę, przyrodą Belek, zabytkami Side, są góry Taurus wokół Kemer czy urocze zatoki Bodrum.

fot. Turcja/ źródło: pixabay.com

Na wybrzeżu egejskim na pewno sporo atrakcji znajdą także ci, którzy aktywnie – na sportowo – chcą spędzać wakacje. Ciekawe trasy rowerowe, możliwość uprawiania sportów wodnych zaczynając od nurkowania a na paralotniach kończąc, czy superprzygotowane pola golfowe, to tylko niektóre z atrakcji. Sporo informacji o tym jak zorganizować sobie czas na wakacjach w Turcji znaleźć możemy tutaj

fot. Turcja/ źródło : pixabay

W Turcji miejsce na wypoczynek znajdą także rodziny z dziećmi i to tymi najmniejszymi. Są tutaj kameralne, spokojne obiekty, ale i pełne atrakcji rozległe resorty z placami zabaw, wielkimi basenami, aquaparkami, karuzelami, kinem, miniklubem dla dzieci i młodzieży, również z polskim animatorami. Mówiąc krótko, to raj dla dzieciaków, wakacyjna swoboda i beztroska zabawa.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl