Kultowy festiwal zaprasza na darmowe koncerty

20 czerwca startuje Ethno Port Poznań. W niektórych wydarzeniach będzie można wziąć udział za darmo. Znamy listę wykonawców.

To festiwal muzyczny, który pokazuje różnorodność artystyczną. Zaprasza muzyków z różnych zakątków świata. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, oprócz biletowanych wydarzeń, będzie okazja aby wziąć udział w darmowych koncertach.

W sobotę, 22 czerwca, w Parku Adama Mickiewicza, o godzinie 15:00 odbędzie się koncert Abaim.

– Koncert reprezentantów grupy ABAIM podczas Festiwalu Ethno Port w Poznaniu będzie kolejną szansą ożywienia tradycyjnej muzyki maurytyjskiej i wyrazem misji zachowania głęboko terapeutycznego aspektu muzyki sega znad Oceanu Indyjskiego, który współcześnie zatraca się w nowoczesnych formach – czytamy na stronie wydarzenia.

Dzień później, w tym samym miejscu i o tej samej godzinie usłyszymy gruzińskie Trio Mandili. Zespół działa od dziesięciu lat i w swojej twórczości skupia się na muzyce folkowej. Mandili” w języku gruzińskim oznacza kobiecą opaskę, którą nosi się na głowie. Według tradycji, gdy rzuci się ją pomiędzy walczących mężczyzn, kończą oni walkę. Tio wykonuje też polskie utwory ludowe takie jak np. Hej, sokoły” czy W moim ogródecku”

Również 23 czerwca, w Sali Wielkiej, o 18:30 odbędzie się koncert chóru Skovoroda, który powstał z inicjatywy Centrum Kultury Zamek. Tworzą go młodzi muzycy z różnych krajów. Chór miał swój debiut na ubiegłorocznej edycji Ethno Port Poznań.

Na pozostałe wydarzenia Ethno Port można zakupić 3 lub 4-dniowe karnety.

fot. Łukasz Gdak, 2022

Czytaj także: Malta Festival 2024 w tym roku w innym terminie | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook, ethnoport.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl