Kolorowa Parada Łazarska na ulicach Poznania. Dni Łazarza [ZDJĘCIA]

W Poznaniu rozpoczęły się 34. Dni Łazarza. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęła Parada Łazarska, która przeszła ulicami dzielnicy. Festiwal potrwa cztery dni.

W czwartek, 13 czerwca zainaugurowano Dni Łazarza XVI uroczystą Paradą Łazarską. Pochód wyruszył spod Areny i zakończył się na Rynku Łazarskim. Trasa prowadziła przez ulice Wyspiańskiego, Głogowską, Stablewskiego i Dmowskiego. Około godz. 18 oficjalnie otwarto Dni Łazarza, rozpoczynając jednocześnie cykl Łazarskiego Lata. Następnie odbył się koncert Teatru Guzja i Gongo „Zwierzyniec”.

W piątek, 14 czerwca od godz. 10 będą trwać występy dzieci z łazarskich szkół i przedszkoli. Potrwają do godz. 14. Godzinę później Teatr Mozaika zaprosi na interaktywny koncert „Muzyczne wygibasy”. O godz. 16 wystąpi laureatka programu „Szansa na Sukces”, Dominika Dobrosielska, wraz z zespołem. Później, około 17.30 odbędą się występy taneczne zespołu „New Ukrainian Wings” oraz wokalne zespołu „Komisar Colombo”. Dzień zakończą koncerty zespołów Niesamowita Sprawa o godz. 19 oraz GoodStaff o godz. 20.

Sobota poświęcona Jackowi Hałasikowi

Sobota, 15 czerwca upłynie pod znakiem wspomnień o Jacku Hałasiku. Program dnia obejmie spacery z przewodnikiem, koncerty, animacje, pokazy taneczne oraz spektakl z gwarą poznańską. Uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w lokalnej kulturze i tradycjach.

Ostatni dzień, 16 czerwca będzie poświęcony pamięci Kazimierza Nowaka. Niedzielne atrakcje obejmą spacer z przewodnikiem, animacje, warsztaty bębniarskie oraz pokazy taneczne.

Czytaj też: Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl