Ksiądz spod Poznania odprawi mszę za Wojciecha Szczęsnego

Grą Wojciecha Szczęsnego zachwyca się obecnie cały piłkarski świat, choć nie tylko. Pod wrażeniem interwencji Polaka jest także ksiądz z podpoznańskiego Rogalina. W niedzielę odbędzie się nasza dziękczynna za bramkarza i całą reprezentację.

WYJĄTKOWA MSZA

W środę Polska grała z Argentyną o awans z grupy Mistrzostw Świata. W trakcie meczu Wojciech Szczęsny obronił rzut karny strzelany przez Messiego. To decydujące starcie oglądał między innymi ksiądz Adam Pawłowski, który jest proboszczem parafii pw. Świętego Marcelina w podpoznańskim Rogalinie. Duchowny był pod ogromnym wrażeniem gry golkipera reprezentacji Polski. W czasie meczu za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poinformował, że odprawi mszę za Wojciecha Szczęsnego.

Dziś w czasie meczu stwierdziłem, że odprawię Mszę Św. dziękczynną za Szczęsnego! – napisał Adam Pawłowski.

POMODLĄ SIĘ O CUD?

Początkowo część internautów myślała, że to żart. Tak jednak nie jest. W piątek ksiądz podał więcej szczegółów odnośnie do niedzielnego wydarzenia. Msza Święta Dziękczynna za Wojciecha Szczęsnego i reprezentację Polski odbędzie się o godzinie 12:00 w kościele w Rogalinie. Ksiądz żartobliwie dodał, że będzie również “wezwanie o cud”.

„POLSKI BOHATER”

Wojciech Szczęsny jest do tej pory największym bohaterem naszej kadry podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Między innymi to dzięki jego obronie rzutu karnego i świetnego rozegrania piłki w meczu z Arabią Saudyjską udało nam się zdobyć 3 punkty. W spotkaniu o awans z Argentyną Szczęsny po raz kolejny dokonał niemożliwego. Obronił rzut karny strzelany przez Messiego, a dzięki różnicy bramek to Polska, a nie Meksyk, wyszła z grupy i zmierzy się z Francją.

O jego grze piszą także zagraniczne media. Strona internetowa telewizji France Info napisała: “Polacy powinni postawić pomnik bramkarzowi Wojciechowi Szczęsnemu”. “”Ten niewiarygodny polski bramkarz po raz kolejny pokazał klasę.” – rozpisywały się szwedzkie media. The Sun nazwało go za to “polskim bohaterem.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl